tabriztile
05 بهمن 1401 - 14:17

۸ مسجد شهر اردبیل میزبان معتکفین خواهد بود

اردبیل- مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: هشت مسجد در اردبیل میزبان معتکفین اعم از بانوان و آقایان در استان اردبیل در ایام‌البیض خواهند بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری آئین معنوی اعتکاف در اردبیل اظهار کرد: امسال و همزمان با ایام پیروزی انقلاب اسلامی، مراسم معنوی اعتکاف با شکوه هر چه تمام‌تر در مساجد استان برگزار خواهد شد تا مؤمنان در سه روز ایام‌البیض به راز و نیاز به معبود بپردازند.

وی تصریح کرد: مساجد الزهرا، سادات، المهدی و جعفریه سعدی میزبان معتکفین بانو خواهد بود تا این قشر با خیال راحت بتوانند در این مساجد بدون در نظر گرفتن محدودیت‌های ایام کرونایی در این مراسم معنوی و با ارزش شرکت کرده و با معبود خود به راز و نیاز مشغول شوند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: مساجد امام علی (ع)، مسجد جامع، اعظم، ابوالفضل (ع) و مسجد امام علی (ع) اردبیل نیز میزبان معتکفین آقا خواهد بود که در این مساجد مشغول عبادت و راز و نیاز خواهند شد.

حجت‌الاسلام جعفرزاده افزود: در همه شهرستان‌ها در ۲ الی چهار مسجد به صورت جداگانه آئین‌های اعتکاف برای بانوان و آقایان برگزار می‌شود که اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام خواهد شد.

وی ثبت‌نام از معتکفین را از شنبه هشتم بهمن ماه یادآور شد و خاطرنشان کرد: ایام اعتکاف امسال روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ بهمن ماه برگزار خواهد شد تا مؤمنان فرصت عبادت و راز و نیاز با معبود را غنیمت شمرده و از این ایام بهره لازم را ببرند.

حجت‌الاسلام جعفرزاده با اشاره به آثار و زوایای این اقدام معنوی و سلوک رفتاری اضافه کرد: اعتکاف با همه شاخصه‌ها و ویژگی‌هایش بهترین فرصت نزدیکی به معبود و دور شدن از ظواهر دنیوی است که قطعاً تحول روحی را برای مؤمنان به همراه خواهد داشت.

وی با تبریک ایام رجب و غنیمت شمردن لحظه به لحظه این ماه پرفضیلت بیان کرد: در این ماه روزه‌داری، راز و نیاز با معبود و خلوت‌گزینی تاکید شده و هرگونه اندوخته این ماه می‌تواند زمینه‌ساز حرکت تحولی در مسیر رسیدن به ماه ضیافت الهی باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 997368