tabriztile
10 آذر 1401 - 10:37

شهرداری قزوین درباره تخصیص اعتبارات جاری و عمرانی شفاف‌سازی کند

نایب‌رئیس شورای شهر قزوین، گفت: شهرداری قزوین باید آمار و اطلاعات میزان و نحوه تخصیص اعتبار در حوزه جاری و عمرانی را به صورت شفاف به شورای شهر قزوین ارائه کند.

محسن حق‌شناس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین، با بیان اینکه اعضای شورای شهر باید در جریان وضعیت تخصیص اعتبارات در سازمان‌ها قرار گیرند، اظهار داشت: به همین خاطر شهرداری قزوین باید آمار و اطلاعات میزان و نحوه تخصیص اعتبار در حوزه جاری و عمرانی را به صورت شفاف به شورای شهر قزوین ارائه کند.

وی با اشاره به مشکل تأخیر در پرداخت حقوق کارگران سازمان بوستان‌ها و فصای سبز شهردرای قزوین، گفت: مسئولان مالی شهرداری قزوین باید ریشه این مشکل را واکاوی کنند و بعد برای حل آن چاره‌ای بیندیشند، چرا که وقتی پرداخت حقوق به تأخیر می‌افتد، حتماً مشکلی در پرداخت بودجه و سهم اعتباری سازمان‌های شهرداری وجود دارد.

حق‌شناس با یادآوری اینکه در زمان تصویب بودجه اعضای شورا خواستار تخصیص 100 درصدی بودجه سازمان‌های فرهنگی و ورزشی و آتش‌نشانی شهرداری قزوین شدند، اضافه کرد: به همین خاطر امروز انتظار ما از شهرداری این است که بودجه این سازمان‌ها به هیچ‌ وجه دچار تغییر و تبدیل نشود و به همین خاطر شهرداری باید عقب‌ماندگی خود را در تخصیص بودجه این سازمان‌ها جبران کند.

وضعیت ساختمان شهرداری منطقه 4 مناسب نیست

نایب‌رئیس شورای شهر قزوین به وضعیت نامناسب ساختمان شهرداری منطقه 4 اشاره کرد و گفت: با وجود مراجعات زیاد شهروندان به شهرداری منطقه 4 متأسفانه ساختمان و اتاق‌های شهرداری منطقه وضعیت خوبی برای پاسخگویی به شهروندان را ندارد و حرمت شهروندان و کارکنان هم به دلیل نامناسب بودن مکان رعایت نمی‌شود.

حق‌شناس با ذکر اینکه خرید ساختمان شهرداری منطقه 4 در شورای شهر ششم مصوب شده است، ادامه داد: بنابراین شهرداری قزوین باید به سرعت وضعیت خرید ساختمان شهرداری این منطقه که اعتبار آن توسط شورا مصوب شد را مشخص کند و با توجه به تورم و نوسان قیمت ملک باید خرید ساختمان جدید را به سرعت اجرایی کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 891353