tabriztile
08 بهمن 1401 - 23:39

پروازهای فرودگاه پارس‌آباد روزانه انجام می‌شود

اردبیل- نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: پروازهای فرودگاه پارس‌آباد با مساعدت رئیس شرکت هواپیمایی کشور به صورت روزانه دایر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد شامگاه شنبه در جریان بازدید از تجهیزات و امکانات فرودگاه اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر ۵۴ پرواز هفتگی به مقصد فرودگاه اردبیل و یک پرواز رفت و برگشت به مقصد فرودگاه پارس‌آباد در حال انجام است و سعی بر افزایش تعداد پروازها با همکاری شرکت‌ها و ایرلاین‌های داخلی است.

وی تصریح کرد: رئیس شرکت فرودگاه‌های کشور قول مساعد داده تا با همکاری شرکت‌های هواپیمایی تعداد پروازهای صبح و آخر شب اردبیل را از ۲ پرواز در سال آینده به سه پرواز ارتقا داده تا سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، صنعتگران و علاقه‌مندان به توسعه این استان بتوانند اول صبح در تهران حاضر شده و آخر شب به اردبیل بازگردند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در کنار پیگیری تجهیز و تقویت پروازهای فرودگاه اردبیل، برای فرودگاه پارس‌آباد نیز پیگیری‌هایی انجام شده تا شاهد توسعه پروازها در این فرودگاه باشیم.

نیکزاد افزود: قرار است به زودی پروازهای فرودگاه پارس‌آباد به صورت روزانه یک پرواز رفت و برگشت انجام شود تا امکان جابجایی مسافر و حتی بار را شاهد باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مشکل اصلی در فرودگاه پارس‌آباد نبود جایگاه سوخت‌گیری است که قرار شده با ساخت و تجهیز این جایگاه شرکت‌های هواپیمایی رغبت به انجام پروازهای مناسب و ایمن را به مقصد فرودگاه پارس‌آباد داشته باشند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: تلاش ما بر این است تا شرایط مطلوب و مناسبی را در فرودگاه‌های اردبیل و پارس‌آباد شاهد باشیم تا تردد هوایی مردم با مطلوبیت و ایمنی خاص انجام شده و دغدغه کاهش پروازها را دیگر شاهد نباشیم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1003671