tabriztile
14 اسفند 1401 - 12:48

دیوان محاسبات در توسعه گردشگری استان در کنار میراث فرهنگی است

اردبیل- سرپرست دیوان محاسبات استان اردبیل گفت: دیوان محاسبات اردبیل برای کمک به توسعه گردشگری در استان اردبیل آمادگی‌های لازم را دارد و در کنار میراث فرهنگی گام‌های جدی در این حوزه برمی دارد

به گزارش خبرنگار مهر، عقیل شکری صبح یکشنبه در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استان و چالش‌های رویداد گردشگری اردبیل ۲۰۲۳ در دفتر مدیرکل دیوان محاسبات استان اردبیل اظهار کرد: بهره برداری حداکثری از رویداد اردبیل ۲۰۲۳ ضروری است و ما در این راستا در کنار میراث فرهنگی هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود گردشگری در نقاط مختلف استان اردبیل خاطرنشان کرد: معرفی جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی نقاط مختلف استان از شمال تا جنوب می‌تواند در معرفی هرچه بهتر استان اردبیل مؤثر واقع شود.

سرپرست دیوان محاسبات استان اردبیل با اشاره به انتخاب اردبیل به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۳ گفت: شناسایی محورها و زیرساخت‌های گردشگری و بسترهای مورد نیاز در این زمینه باید در اولویت قرار گیرد تا بتوان با برندسازی، جذب سرمایه‌گذاران و استفاده از روش‌های عملیاتی با هدف معرفی استان اردبیل به عنوان کشورهای عضو اکو اقدام شود.

شکری ادامه داد: با توجه به وجود مشکلات و چالش‌های متعددی برای اجرای برنامه‌های لازم در این رویداد گردشگری دیوان محاسبات در راستای انجام صحیح و معرفی قابلیت‌های ویژه استان به جامعه هدف از هرگونه کمک و همکاری اغماض نخواهد کرد.

وی با تاکید بر ضرورت فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری استان نیز افزود: تسهیل شرایط سرمایه گذاری در این حوزه با احصای مسائل و مشکلات و برنامه ریزی مناسب امکانپذیر خواهد بود که لازم است اداره کل میراث فرهنگی توجه ویژه ای برای این امر داشته باشد.

در ادامه این نشست مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل نیز با ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه ریزی‌های انجام یافته برای توسعه گردشگری استان و میزبانی از رویداد اردبیل ۲۰۲۳ اظهار کرد: نهایت تلاش ما این است که ظرفیت‌های استان را در این رویداد معرفی و حداکثر بهره و برداشت خود را از این رویداد مهم داشته باشیم که این امر همکاری و حمایت‌های تمام دستگاه‌های استان را می‌طلبد.

حسن محمدی ادیب تصریح کرد: وزیران گردشگری کشورهای عضو اکو در نشستی که در مهر ماه ۱۳۹۸ در تاجیکستان برای توسعه گردشگری مشترک بین این کشورها برگزار شد شهر اردبیل را برای سال ۲۰۲۳ به عنوان پایتخت گردشگری این کشورها انتخاب و تصویب کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1073878