tabriztile
08 اسفند 1401 - 05:13

بلاروس تیراندازی در مرز با اوکراین را رد کرد

مینسک اتهامات مربوط به تیراندازی در مرز با اوکراین را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازتاس، بلاروس درگیری مرزی با اوکراین را رد کرد. در این ارتباط نیز کمیته مرزی دولتی بلاروس گزارش‌های مربوط به حادثه تیراندازی در مرز خود با اوکراین در روز شنبه را رد کرد.

کمیته مرزی بلاروس گفت: گزارش‌های منتشر شده توسط افراط گرایان صحت ندارد. هیچ حادثه‌ای با استفاده از سلاح رخ نداده و مرزبانان تیراندازی نکردند.

پیش از این نیز، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه تأکید کرده بود که تلاش‌های غرب برای تضعیف روسیه و متحدان آن از جمله بلاروس شکست خورده است.

بر اساس این گزارش، وزیر امور خارجه پس از دیدار با «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس در کنفرانس خبری مشترک با «سرگئی آلینیک» همتای بلاروسی خود در مینسک گفت: با رئیس جمهور بلاروس درباره رویکردهای راهبردی برای تعمیق همکاری بین دو کشور به ویژه در زمینه امنیتی، اقتصادی و نظامی رایزنی کردیم. روسیه و بلاروس در زمینه سیاست خارجی مشترک توافق دارند.

لاوروف در ادامه افزود: ما نگرانی خود را از رویکرد آمریکا و کشورهای دنباله رو آن در زمینه گسترش ناتو اعلام کرده‌ایم. تلاش‌هایی برای مداخله در امور داخلی روسیه و بلاروس جریان دارد و اعمال تحریم‌ها با هدف تضعیف اقتصاد و ثبات سیاسی دو کشور، در همین راستا انجام می‌شود، اما تلاش غرب برای تضعیف اقتصاد و ثبات سیاسی روسیه و بلاروس شکست خورده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه تصریح کرد:: غرب، اوکراین را به نقطه آغاز برای فعالیت‌های تخریبی علیه کشورهای متحد منطقه تبدیل کرده است. غربی‌ها بر گسترش ناتو به سمت شرق و نزدیک کردن زیرساخت‌های نظامی خود به مرزهای ما اصرار دارند و این رویکرد با تعهدات آنها تناقض دارد. غرب از توافقنامه مینسک برای خریدن وقت به منظور آماده سازی برای جنگ علیه ما سو استفاده می‌کند. ما برای مقابله مشترک با هر گونه تهدیدات خارجی که قصد ضربه زدن به روسیه و بلاروس را داشته باشد، آماده‌ایم.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1060055